COrvus – zjednodušené prostředí pro operační systém Android

Sada aplikací COrvus je primárně určena pro nevidomé a slabozraké uživatele mobilních telefonů s operačním systémem Android. Jejím hlavním cílem je umožnit jim co nejefektivnější práci s takovými funkcemi telefonu, které běžný uživatel potřebuje v každodenním životě.

V současnosti umožňuje telefonování, práci se zprávami SMS a s výpisem hovorů, nabízí jednoduchý budík a kalendář, umožňuje základní práci se soubory, obsahuje čtečku knih, nástroj na psaní poznámek, detektor světla, hudební přehrávač, diktafon, e-mailového klienta a aplikaci baterka, do budoucna se plánují i další funkce.
Kromě speciálně vytvořených aplikací COrvus obsahuje rovněž odečítač obrazovky se základními funkcemi, který umožňuje práci s telefonem i mimo speciální aplikace.

Další informace o sadě aplikací COrvus lze najít v následujících oficiálních návodech výrobce.

R. Martinovič, Stopka: CORVUS – cesta nevidiacich a slabozrakých k používaniu smartfónu s OS AndroidAndroidCorvusStopka


Michal Jelínek
Jmenuji se Michal Jelínek a pracuji ve Sjednocené organizaci nevidomých a slabozrakých jako lektor elektronických pomůcek pro zrakově postižené. Zároveň připravuji na stejnou dráhu nové lektory, kteří pak školí ve svých organizacích. Neučím s technikou jen dospělé, ale také informatiku...