Jarní Agora 2023: oblíbená konference o ICT pro zrakově postižené proběhne už tento víkend

Již 17. běh oblíbené konference o informačních a komunikačních technologiích pro uživatele se zrakovým postižením proběhne 13. a 14. května v prostorách Masarykovy univerzity na Komenského náměstí 2 v Brně.

V plenární sekci zazní sedm příspěvků – těšit se můžete například na premiérové představení grafického taktilního displeje Dot Pad či čtecí pomůcky OrCam Read, zajímavých aplikací pro mobilní telefony včetně aplikačního setu Corvus, který v letošním roce slaví 10 let.

Na výstavě si pak budete moci prohlédnout nabídku produktů a služeb osmi vystavovatelů.

Workshopy, které stále tvoří stěžejní programovou náplň Agory, opět pokrývají širokou škálu témat od mobilních telefonů, vybraných aplikací pro optické zpracování obrazu, využití bankovní identity a datových schránek, až po chytré příslušenství k iPhone.

Bližší informace k Agoře i k jejím jednotlivým programovým částem najdete v případě zájmu v pozvánce Jarní Agora 2023: pestrý program opět představí řadu technologických novinek i osvědčených řešení.AgoraDeloitteIEDANadační fond Českého rozhlasu SvětluškaTeiresiás


Radek Pavlíček
Radek se přístupnosti a informačním a komunikačním technologiím pro uživatele s těžkým postižením zraku věnuje od roku 1998. Je duchovním otcem portálu Pélion, řídí a koordinuje veškeré aktivity s ním související a dělá maximum pro to, aby Pélion přispíval ke...