Představení systému Reservio

Na jarní Agoře 2022 proběhl workshop o představení systému Reservio. Pro účastníky workshopu, ale i pro ostatní, kteří se z nějakého důvodu neúčastnili, následují základní informace o Reserviu. Ještě mi dovolte doplnit, že workshop jsme pojali s kolegou přímo z Reservia prakticky a jednotliví účastníci získali možnost si Reservio vyzkoušet jak z pohledu zákazníka, tak podniku či provozovatele nabízených služeb.

Rezervační systém Reservio představuje komplexní řešení v oblasti online rezervací různých služeb. Přívětivé uživatelské rozhraní ocení jak zákazníci, tak i samotní provozovatelé.

V pár jednoduchých krocích se můžete objednat ke kadeřníkovi, na masáž, k lékaři, na lekce cvičení a do dalších rozmanitých podniků, které naleznete v databázi Reservia. Stačí vyhledat umístění podle aktuální polohy nebo místa, kde se nacházíte. Poté už jen listujete mezi podniky v jednotlivých kategoriích a vybíráte, kam provedete rezervaci. Pokud to daný podnik umožňuje, můžete též platit online přímo po zadání rezervace nebo si zakoupit zvýhodněné permanentky v určité hodnotě, s časovým omezením nebo počtem volných vstupů. Záleží na podniku, jak si svůj rezervační profil nastaví.

Prostřednictvím Reservia, pokud má opět podnik nastaveno, můžete dostávat notifikace o rezervacích do e-mailu nebo pomocí SMS. Jste tak vždy v obraze. Pokud si podnik s notifikacemi vyhraje, obdržíte v nich i detailní informace třeba o tom, jak se do podniku dostat, jak využít parkování zdarma, na jaké benefity se můžete těšit apod.

Zákazník

Zavítejte na stránky www.reservio.cz. Zde vyhledáváte jednotlivé podniky v databázi Reservia, zadáváte a spravujete rezervace. Můžete si zde vytvořit též zákaznický účet, díky kterému bude správa, kontrola a zadávání rezervací jednodušší.

Provozovatel

Na stránce www.reservio.com si vytvořte účet podniku, provozovatele. Vyplňte všechna požadovaná pole a následně se dostanete do systému. Po dobu čtrnácti dní můžete Reservio používat bez omezení a zkoušet, co všechno dovede. Poté máte k dispozici několik placených tarifů. Sami si zvolíte, který bude nejvíce odpovídat vašim potřebám. Účet lze kdykoli bez závazků zrušit na pár kliknutí přímo v nastavení. To v případě pokud usoudíte, že Reservio pro vás není to pravé. Každý si tedy může Reservio ze strany provozovatele nebo podniku nezávazně vyzkoušet a následně snadno zrušit.

Pro zrakově hendikepované podnikatele např. maséry, Reservio nabízí veškeré tarify zcela zdarma. Stačí předložit průkaz ZTP/P. Odpuštění plateb se nevztahuje na kredit pro zasílání SMS zpráv zákazníkům, ten si musí hradit všichni bez rozdílu. Já si třeba před dvěma měsíci zaplatil balíček na 1000 SMS a po dvou měsících mi ještě zbývá téměř polovina. Takže v tom bych neviděl takový zásadní problém.

Jakmile si Reservio nastavíte podle svých potřeb, snadno ho propojíte z vlastní internetovou stránkou podniku. A to buď prostřednictvím přímého odkazu, který zákazníka přesměruje rovnou na rezervační profil vašeho podniku a nebo napojením na vaši vlastní doménu.

Jak to může vypadat se můžete podívat na mých stránkách www.masazegieb.cz, kde naleznete odkaz rezervace. Ten vás přesměruje rovnou na rezervační profilovou stránku v Reserviu. Pro ještě větší usnadnění jsem si vytvořil subdoménu, takže na rezervační stránku se dostanete přímo i po zadání odkazu booking.masazegieb.cz.

Vyzkoušejte a prohlédněte si, jak taková rezervační profilová stránka v Reserviu nějakého podniku, vypadá a co na ní vše najdete.

Veškerou agendu týkající se rezervací a to jak ze strany zákazníků nebo provozovatelů služeb, můžete řešit i prostřednictvím odpovídajících mobilních aplikací pro iPhone, Android.

Na přístupnosti Reservia pro zrakově hendikepované uživatele, aby bylo rozhraní přívětivé pro odečítače obrazovek, ale též pro těžce slabozraké a slabozraké, se neustále pracuje. Veškeré podměty na zlepšení můžete zasílat buď přímo na zákaznickou podporu nebo na můj e-mail info@giebhelp.eu.

Pokud půjde o komplikace ze strany odečítačů obrazovek, než předám dál, prověřím a navrhnu řešení situace. V případě těžce slabozrakých uživatelů co se bude týkat kontrastu, inverze barev, zvýrazňování prvků, předám dál k řešení. V plánu je v budoucnu vytvoření specifického nastavení, kde bude možné funkce pro těžce slabozraké a slabozraké uživatele upravovat podle aktuálních potřeb.

Sám Reservio používám při své masérské praxi.AgoraReservio


Karel Giebisch
Karel se moderním technologiím pro zrakově znevýhodněné věnuje už řadu let. Je nevidomý, primárně pracuje s Apple produkty, ale nebrání se zabrousit i do oblasti operačních systémů Windows nebo Android.