Představení systému Reservio

Na jarní Agoře 2022 proběhl workshop o představení systému Reservio. Pro účastníky workshopu, ale i pro ostatní, kteří se z nějakého důvodu neúčastnili, následují základní informace o Reserviu. Ještě mi dovolte doplnit, že workshop jsme pojali s kolegou přímo z Reservia prakticky a jednotliví účastníci získali možnost si Reservio vyzkoušet jak z pohledu zákazníka, tak podniku či provozovatele nabízených služeb.

Rezervační systém Reservio představuje komplexní řešení v oblasti online rezervací různých služeb. Přívětivé uživatelské rozhraní ocení jak zákazníci, tak i samotní provozovatelé.

V pár jednoduchých krocích se můžete objednat ke kadeřníkovi, na masáž, k lékaři, na lekce cvičení a do dalších rozmanitých podniků, které naleznete v databázi Reservia. Stačí vyhledat umístění podle aktuální polohy nebo místa, kde se nacházíte. Poté už jen listujete mezi podniky v jednotlivých kategoriích a vybíráte, kam provedete rezervaci. Pokud to daný podnik umožňuje, můžete též platit online přímo po zadání rezervace nebo si zakoupit zvýhodněné permanentky v určité hodnotě, s časovým omezením nebo počtem volných vstupů. Záleží na podniku, jak si svůj rezervační profil nastaví.

Prostřednictvím Reservia, pokud má opět podnik nastaveno, můžete dostávat notifikace o rezervacích do e-mailu nebo pomocí SMS. Jste tak vždy v obraze. Pokud si podnik s notifikacemi vyhraje, obdržíte v nich i detailní informace třeba o tom, jak se do podniku dostat, jak využít parkování zdarma, na jaké benefity se můžete těšit apod.

Zákazník

Zavítejte na stránky www.reservio.cz. Zde vyhledáváte jednotlivé podniky v databázi Reservia, zadáváte a spravujete rezervace. Můžete si zde vytvořit též zákaznický účet, díky kterému bude správa, kontrola a zadávání rezervací jednodušší.

Provozovatel

Na stránce www.reservio.com si vytvořte účet podniku, provozovatele. Vyplňte všechna požadovaná pole a následně se dostanete do systému. Po dobu čtrnácti dní můžete Reservio používat bez omezení a zkoušet, co všechno dovede. Poté máte k dispozici několik placených tarifů. Sami si zvolíte, který bude nejvíce odpovídat vašim potřebám. Účet lze kdykoli bez závazků zrušit na pár kliknutí přímo v nastavení. To v případě pokud usoudíte, že Reservio pro vás není to pravé. Každý si tedy může Reservio ze strany provozovatele nebo podniku nezávazně vyzkoušet a následně snadno zrušit.

Pro zrakově hendikepované podnikatele např. maséry, Reservio nabízí veškeré tarify zcela zdarma. Stačí předložit průkaz ZTP/P. Odpuštění plateb se nevztahuje na kredit pro zasílání SMS zpráv zákazníkům, ten si musí hradit všichni bez rozdílu. Já si třeba před dvěma měsíci zaplatil balíček na 1000 SMS a po dvou měsících mi ještě zbývá téměř polovina. Takže v tom bych neviděl takový zásadní problém.

Jakmile si Reservio nastavíte podle svých potřeb, snadno ho propojíte z vlastní internetovou stránkou podniku. A to buď prostřednictvím přímého odkazu, který zákazníka přesměruje rovnou na rezervační profil vašeho podniku a nebo napojením na vaši vlastní doménu.

Jak to může vypadat se můžete podívat na mých stránkách www.masazegieb.cz, kde naleznete odkaz rezervace. Ten vás přesměruje rovnou na rezervační profilovou stránku v Reserviu. Pro ještě větší usnadnění jsem si vytvořil subdoménu, takže na rezervační stránku se dostanete přímo i po zadání odkazu booking.masazegieb.cz.

Vyzkoušejte a prohlédněte si, jak taková rezervační profilová stránka v Reserviu nějakého podniku, vypadá a co na ní vše najdete.

Veškerou agendu týkající se rezervací a to jak ze strany zákazníků nebo provozovatelů služeb, můžete řešit i prostřednictvím odpovídajících mobilních aplikací pro iPhone, Android.

Na přístupnosti Reservia pro zrakově hendikepované uživatele, aby bylo rozhraní přívětivé pro odečítače obrazovek, ale též pro těžce slabozraké a slabozraké, se neustále pracuje. Veškeré podměty na zlepšení můžete zasílat buď přímo na zákaznickou podporu nebo na můj e-mail info@giebhelp.eu.

Pokud půjde o komplikace ze strany odečítačů obrazovek, než předám dál, prověřím a navrhnu řešení situace. V případě těžce slabozrakých uživatelů co se bude týkat kontrastu, inverze barev, zvýrazňování prvků, předám dál k řešení. V plánu je v budoucnu vytvoření specifického nastavení, kde bude možné funkce pro těžce slabozraké a slabozraké uživatele upravovat podle aktuálních potřeb.

Sám Reservio používám při své masérské praxi.AgoraReservio


Karel Giebisch
Velký nadšenec do moderních technologií. Preferuje produkty od Applu, které jsou jeho hlavní platformou. Windows už neviděl několik let. Bojuje za inovace a odstraňuje bariéry mezi handicapovanými a běžnou společností. Prodává a sestavuje kompenzační pomůcky, věnuje se lektorské činnosti a...