Jarní Agora 2024: Oblíbená konference o technologiích pro zrakově postižené proběhne už příští víkend

Již 19. běh konference Agora o informačních a komunikačních technologiích pro uživatele se zrakovým postižením proběhne 18. a 19. května v prostorách Masarykovy univerzity na Komenského náměstí 2 v Brně.

V plenární sekci se budete moci seznámit s novinkami v oblasti hmatové grafiky, vybraných aplikací či využití umělé inteligence.

Vystavovatelská část nabídne příležitost vyzkoušet si produkty a služby nejméně 7 vystavovatelů.

Workshopy, které stále tvoří stěžejní programovou náplň Agory, opět nabídnou možnost praktického seznámení s vybranými programy či aplikacemi – těšit se můžete například na workshopy z oblasti využití umělé inteligence k rozpoznávání a popisům grafických objektů, bankovnictví a financí či tvorby obsahu na web. Registraci na ně spustíme zítra, v pondělí 6. května, ve 12.00.

Bližší informace k Agoře i k jejím jednotlivým programovým částem najdete v případě zájmu v pozvánce Jarní Agora 2024: Program nabídne novinky v oblasti využití AI, přístupné aplikace i audio-taktilní 3D modely či na webu konference agora.muni.cz.

Prosíme o předání pozvánky Vašim kolegům, přátelům či rodinným příslušníkům a její sdílení na sociální sítě. Budeme rádi, když se informace dostane k co největšímu počtu zájemců.


Agoru pořádá Středisko Teiresiás Masarykovy univerzity za podpory společnosti Deloitte, AccessibleEU Centre, Komerční banky, Nadačního fondu Českého rozhlasu a dalších partnerů. Děkujeme za podporu.AccessibleEUAgoraDeloitteNadační fond Českého rozhlasu SvětluškaTeiresiás


Radek Pavlíček
Radek se přístupnosti a informačním a komunikačním technologiím pro uživatele s těžkým postižením zraku věnuje od roku 1998. Je duchovním otcem portálu Pélion, řídí a koordinuje veškeré aktivity s ním související a dělá maximum pro to, aby Pélion přispíval ke...