Jieshuo Screen Reader 20220630: První prázdninová aktualizace cílí na optimalizace a přidává jednu novou funkci

Po čtyřech týdnech zveřejnil Li další aktualizaci čínského odečítače, tentokrát se nový update nese zejména ve znamení optimalizací. Implementována byla i jedna nová funkce, více viz přehled níže.

Seznam změn v aktuální verzi

  • Přidána nová funkce editoru rozdělení klíčových slov podle vět. Najdete ji v sekci „pokročilá nastavení/další nastavení.“
  • Byla provedena adaptace na nejnovější vstupní metodu iFLYTEK, která zpřístupňuje možnost výběru slov posunutím
  • Opravena chyba v rámci menu schránky, kdy při otevření položky oblíbené docházelo ke skrytí aktivní klávesnice.
  • Optimalizována spotřeba energie.
  • Optimalizována stabilita procházení dotykem.
  • Optimalizována stabilita automatického čtení.
  • Výchozí klávesová zkratka ovládání hlasitosti spustí hlasového asistenta, nově podporuje rozpoznávání stisknutím a mluvením. Poznámka: Nelze použít na Androidu 10 a grafické nadstavbě společnosti Huawei.
  • Kvůli úpravám zaměření v rámci vyhledávání můžete nově potřebovat instrukci pro zjištění, že se fokus nenachází v aktivním okně. Jestliže toto chcete uplatnit, přidejte za klíčové slovo kombinaci znaků @* Tím docílíte hledání ve všech oknech.

Berte prosím na vědomí, že nově přidané funkce nejsou prozatím přeloženy. Stane se tak až ve chvíli, kdy bude mít smysl uvolnit aktualizované zdrojové soubory. Můžete však použít integrovanou funkci automatického překladu.

Jak stáhnout a nainstalovat

Opět stará známá klasika. Jedná se o update optimalizační, takže vám bude stačit běžná aktualizace. Pokud ji máte v rámci odečítače zapnutou, dostupnost nové verze se objeví automaticky, jakmile otevřete hlavní nastavení programu.

Jestliže automatický update aktivovaný nemáte, můžete přikročit k manuálnímu stažení. Stačí zavítat do nastavení aplikace, sekce „stáhnout další zdroje“ a zde klepnout na Jieshuo Screen Reader. Tady zvolit příslušnou verzi, aktuálně tedy s koncovkou 630. Dále se řiďte pokyny na obrazovce vašeho zařízení a projděte jednoduchého aktualizačního průvodce.

Pokud někdo touží fyzicky vlastnit instalační apk balíček, může jej získat z odkazu Stáhnout Jieshuo Screen Reader 20220630 (repozitář Github).

Užívejte!


Článek Jieshuo Screen Reader 20220630: První prázdninová aktualizace cílí na optimalizace a přidává jednu novou funkci vyšel původně na webu Android bez zraku.AndroidJieshuo


Matěj Plch
Jmenuji se Matěj Plch a jsem od narození nevidomý. Deset let jsem se intenzivně věnoval propagaci mobilní platformy Google Android, kterou sám používám a podařilo se mi její přístupnostní nástroje rozšířit mezi české uživatele.