Kurz pro začínající uživatele ZoomTextu

Kolektiv autorů sestavil pro začínající uživatele speciálního programu ZoomText výukový kurz, který je orientovaný po úlohách, tedy například vyhledávání na internetu a práce s poštou, psaní a čtení dokumentů, práce s tabulkovým procesorem apod. Cílem je seznámit uživatele se základními nastaveními a funkcemi ZoomTextu a s principy práce v příslušné aplikaci – uživatel má vedle kurzu k dispozici manuál, respektive nápovědu a podrobnosti si tam najde sám, když bude vědět, co může nastavit a kde to najde.

Koncoví uživatelé se mohou podle tohoto výukového kurzu učit doma sami, nicméně mnohem efektivnější způsob je kombinovat výuku s profesionálním lektorem a individuální výuku doma. Tím autoři hned naznačují, že tento kurz může být přínosem jak pro koncové uživatele, tak pro lektory.

Autoři nabízejí pro uvedený účel celý text kurzu nebo jeho části k bezplatnému použití a šíření. Zároveň však autoři prosí, aby přitom vždy byl uváděn odkaz na původní zdroj, z něhož použití textu kurzu nebo jeho částí pochází.

Jednotlivé lekce kurzu lze stáhnout ze stránky Kurz pro začínající uživatele ZoomTextu.Ai SquaredSpektraVisperoZoomText


Břetislav Verner
Jmenuji se Břetislav Verner. S nevidomými lidmi spolupracuji od počátku 80. let minulého století, kdy jsem vedl jejich pracovní tým v podniku Meta. Celý život mě zajímá fyzika, matematika a vše, co se týká IT a asistivních technologií. Ve volném...