Rozšíření NVDA – služby na pozadí a mnoho dalšího

Představme si nové či rozšířené prvky, kterými disponuje odečítač obrazovky NVDA. Jsou hned tři – služby na pozadí, rozšíření schránky Clip Copy Designer a historie řeči.

Co se týče služeb na pozadí, zde se jedná především o vylepšení přístupnosti pro operační systém Windows 10. Tato aktualizace výrazně ulehčuje a zlepšuje interakce NVDA s aplikacemi Windows 10. Je tak usnadněna práce s aplikacemi Pošta, Kalkulačka, Mapy či Počasí. Jejich podrobnější seznam je uveden na tomto odkaze.

Pomocí klávesové zkratky NVDA+Win+C můžeme do zkopírovaného textu přidávat další části. Další novinkou je možnost kopírování unicode či MathML znaků. Klávesovou zkratku lze samozřejmě změnit dle instrukcí v níže uvedeném odkaze.

Poslední novinkou je speech history, neboli historie řeči. Tuto funkci nově umožňuje klávesová zkratka Shift+F11 nebo Shift+F12 (sestupný/vzestupný směr). Více informací včetně návodu ke stažení aktualizace naleznete v následujících odkazech.

OdkazyNVDA


Jsem studentem Fakulty mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze. Ve volném čase se věnuji především cestování a vedení skautského oddílu.