The Vale: Shadow of the Crown vychází už 19. srpna!

Ti z nás, kteří jsme čekali, a někteří velmi dlouho, na vydání plné verze akční adventury s prvky RPG The Vale: Shadow of the Crown od nezávislého kanadského studia Falling Squirrel, se už v nejbližších dnech konečně dočkáme! Vývojáři totiž na svém blogu, YouTube i ostatních kanálech oznámili definitivní vydání plné verze, a to už 19. srpna!

Pokud stejně jako já patříte k těm, kdo už o hře vědí a případně na ni také čekají, dovolte mi navnadit vás ještě víc launch trailerem, který si pro nás nedočkavce vývojáři připravili.

Jak jsem už dříve uvedl, vychází hra jak pro PC (Windows), tak pro konzole Xbox od Microsoftu. Konečnou cenu, za kterou se bude prodávat, zatím vývojáři nezveřejnili.

Pro některé z vás bude zřejmě nepříjemnou zprávou, že hra je bohužel pouze v angličtině. Vzhledem k jejímu výraznému příběhovému zaměření – příběh zde hraje skutečně nepostradatelnou roli a je zřejmě tou nejsilnější a nejunikátnější stránkou celé hry – si tak pravděpodobně alespoň někteří potenciální zájemci z řad českých nevidomých nechají na tento klenot prozatím zajít chuť.

Coby tester vás však můžu ujistit, že se i tak rozhodně máte na co těšit, protože se ihned po vydání chystám začít natáčet kompletní let’s play v češtině! O nic tedy nepřijdete, byť zatím jen takhle zprostředkovaně. Byla by to velká škoda, protože The Vale je skutečně jedinečnou a skvělou hrou ve více ohledech, než by se na první pohled mohlo zdát. Bylo mi nesmírnou ctí a potěšením s vývojáři spolupracovat na takovém projektu a velmi se těším, až se s vámi konečně budu moci podělit o své podrobné dojmy.

Ti z vás, které prozatímní absence jakékoli české lokalizace neodradila, si mohou hru už teď samozřejmě přidat do wish listu na Steamu nebo Itch.io. Itch.io rozhodně doporučuji uživatelům odečítačů, protože jeho webové rozhraní je daleko přístupnější, přehlednější a pohodlnější než Steam, byť Steam je zase lokalizovaný do češtiny. Při pořízení hry přes Itch.io si také nebudete potřebovat instalovat žádného desktopového klienta, abyste si ji následně vůbec mohli stáhnout a spustit. Hra už zůstane jednou provždy vaše v jednoduše stažitelné, rozbalitelné a spustitelné podobě bez jakékoli instalace, a to včetně budoucích aktualizací.

Chcete-li se o hře ještě před vydáním dozvědět víc, přečtěte si můj starší, ale stále aktuální článek Jak se hraje adventura The Vale určená nejen nevidomým.

Tak tedy na shledanou u dalšího skvělého let’s playe, už brzy! 🙂

Jak se hraje adventura The Vale určená nejen nevidomým


Článek The Vale: Shadow of the Crown vychází už 19. srpna! původně vyšel na webu 4SENSE GAMING.4sensegamingHryThe Vale


Lukáš Hosnedl
Jmenuji se Lukáš Hosnedl a překládáním nejrůznějších textů z angličtiny se na poloprofesionální úrovni zabývám už víc než deset let. Také se aktivně zajímám o přístupnost, asistivní technologie a technologie obecně. Baví mě ale třeba i tvůrčí psaní, hra na...