Vyšla nové verze open source odečítače obrazovky NVDA 2018.4

Organizace NV Access vydala další stabilní verzi oblíbeného open source odečítače obrazovky NVDA, tentokrát s označením 2018.4.

Mezi hlavní novinky této verze patří lepší podpora nových verzí webového prohlížeče Mozilla Firefox, oznamování emotikon přes všechny hlasové výstupy či oznamování stavuu e-mailových zpráv v aplikaci MS Outlook (odeslané, přeposlané).

Detailní popis novinek je k dispozici v článku NVDA 2018.4 – vylepšená podpora pro nové verze Firefoxu a oznamování vzdálenosti kurzoru v MS Wordu.

Jak novou verzi NVDA získat?

  • Stažením ze stránky Download and experience NVDA today!
  • Máte-li v NVDA nastavenou kontrolu dostupnosti aktualizací při spuštění, nabídne vám NVDA stažení a instalaci aktualizace automaticky.
  • V opačném případě je třeba otevřít menu NVDA (NVDA + N), rozbalit nabídku Nápověda a v ní zvolit položku Zkontrolovat aktualizace. Zobrazí se dialog nabízející stažení a instalaci nové verze. Dále postupujte podle pokynů průvodce instalací

Další informace v angličtině


NVDAWindowsWindows 10


Radek Pavlíček
Radek se přístupnosti a informačním a komunikačním technologiím pro uživatele s těžkým postižením zraku věnuje od roku 1998. Je duchovním otcem portálu Pélion, řídí a koordinuje veškeré aktivity s ním související a dělá maximum pro to, aby Pélion přispíval ke...