Vyšla nové verze open source odečítače obrazovky NVDA 2019.2.1

Organizace NV Access vydala další stabilní verzi oblíbeného open source odečítače obrazovky NVDA, tentokrát s označením 2019.2.1.

Mezi hlavní novinky této verze patří znásobení tempa řeči pro hlasy Windows OneCore, přiřazení klávesových zkratek uživatelským profilům či vypnutí prohlížecího režimu po načtení stránky..

Detailní popis novinek je k dispozici v článcích NVDA 2019.2 automatická detekce braillských řádků od Freedom Scientific a vylepšená podpora hlasů OneCore a NVDA 2019.2: Novinky v používateľských profiloch a Onecore hlasoch.

Jak novou verzi NVDA získat?

  • Stažením ze stránky Download and experience NVDA today!
  • Máte-li v NVDA nastavenou kontrolu dostupnosti aktualizací při spuštění, nabídne vám NVDA stažení a instalaci aktualizace automaticky.
  • V opačném případě je třeba otevřít menu NVDA (NVDA + N), rozbalit nabídku Nápověda a v ní zvolit položku Zkontrolovat aktualizace. Zobrazí se dialog nabízející stažení a instalaci nové verze. Dále postupujte podle pokynů průvodce instalací

Další informace


NVDAWindowsWindows 10


Radek Pavlíček
Radek se přístupnosti a informačním a komunikačním technologiím pro uživatele s těžkým postižením zraku věnuje od roku 1998. Je duchovním otcem portálu Pélion, řídí a koordinuje veškeré aktivity s ním související a dělá maximum pro to, aby Pélion přispíval ke...