Vyšla nové verze open source odečítače obrazovky NVDA 2020.1

Organizace NV Access vydala další stabilní verzi oblíbeného open source odečítače obrazovky NVDA, tentokrát s označením 2020.1.

Ta nepřináší žádné zásadní novinky, ale spíše drobná vylepšení či opravy, mezi které lze zařadit podporu nových braillských displejů od Humanware a APH a (opětovnou) schopnost číst matematické zápisy ve Wordu prostřednictvím MahPlayer/ MathType.

Detailní popis novinek je k dispozici v článcích

Jak novou verzi NVDA získat?

  • Stažením ze stránky Download and experience NVDA today!
  • Máte-li v NVDA nastavenou kontrolu dostupnosti aktualizací při spuštění, nabídne vám NVDA stažení a instalaci aktualizace automaticky.
  • V opačném případě je třeba otevřít menu NVDA (NVDA + N), rozbalit nabídku Nápověda a v ní zvolit položku Zkontrolovat aktualizace. Zobrazí se dialog nabízející stažení a instalaci nové verze. Dále postupujte podle pokynů průvodce instalací

Naučte se s NVDA

Pokud jste s NVDA dosud nepracovali a rádi byste si jej vyzkoušeli, mohl by Vám při seznamování se s jeho ovládáním pomoci následující tutoriál.

Naučte se s NVDA: ÚvodNVDAWindowsWindows 10


Radek Pavlíček
Radek se přístupnosti a informačním a komunikačním technologiím pro uživatele s těžkým postižením zraku věnuje od roku 1998. Je duchovním otcem portálu Pélion, řídí a koordinuje veškeré aktivity s ním související a dělá maximum pro to, aby Pélion přispíval ke...