Zaseknutý iPhone? Restartujte iOS

Především u iPhone SE model 2022, eviduji v poslední době závažnou chybu, která se vyskytuje u většího množství uživatelů. V určité chvíli, zatím bohužel neodhaleno proč, iPhone přestane reagovat. Operační systém iOS se zasekne. Bohužel tak, že s telefonem není možné vůbec pracovat. V této chvíli je zcela nepoužitelný.

Nebojte, neodešel do křemíkového nebe, ani nejde o závadu, která by vyžadovala zásah v odborném servisu. Řešení představuje (vynucené) restartování systému iOS. Žádné obavy. Neztratíte data, telefon není uveden do továrního nastavení. Pouze dojde k znovuzavedení systému.

Tato jediná možnost na zásek iOS zabírá. Pokud se tedy dostanete do situace, kdy váš iPhone přestane reagovat, vyzkoušejte tento postup:

  • Stiskněte a uvolněte tlačítko pro zesílení hlasitosti
  • Stiskněte a uvolněte tlačítko pro zeslabení hlasitosti
  • Stiskněte a držte zapínací tlačítko pár vteřin

Pokud je postup proveden správně, vidící uživatelé po krátké chvíli zaregistrují na displeji logo Applu. Znamení, že reset systému probíhá. Nevidomý uživatel se na tento ukazatel bohužel spoléhat nemůže. Nám nezbývá nic jiného než vyčkat. Po vynuceném restartu iOS začne normálně fungovat odečítač VoiceOver.

Je možné, že výše popisovaný postup nezabere napoprvé. Nezoufejte a zkoušejte dál. Jednotlivé kroky je nutné provádět v celkem rychlém sledu. Stisknout a pustit, stisknout a pustit, stisknout a držet.

Tento návod sepsán ve chvíli, kdy bylo jasné, že popisovaný problém je komplexnějšího rázu a vyskytuje se u velkého množství uživatelů. Téměř denně řeším telefonáty zaseknutého iOS. Věřím proto, že uveřejněná zkušenost by se mohla celkem hodit.AppleiOS


Karel Giebisch
Karel se moderním technologiím pro zrakově znevýhodněné věnuje už řadu let. Je nevidomý, primárně pracuje s Apple produkty, ale nebrání se zabrousit i do oblasti operačních systémů Windows nebo Android.