Jieshuo dostává opravný update, překlady pomocí Googlu jsou konečně funkční!

Vývoj odečítače byl v posledních dnech celkem divoký, mohou zato jednak problémy s novým automatickým překladem a pak také optimalizace několika zásadních prvků.

Jistě jste si povšimli, že od větší aktualizace s koncovkou 305, což značí pátý březen, byl o dva dny později uvolněn opravný update, jenž měl původně odstranit nefunkčnost automatických překladů, které jsou nově v režii enginu od společnosti Google.

Ve svém článku jsem avizoval, že funkce překladu pracují bez potíží, jenomže to jsem otestoval jen při pouhé aktualizaci, kdy zřejmě ještě docházelo k překladům pomocí služby Baidu Translate.

Jakmile jsem provedl čistou instalaci, došlo s konečnou platností k přepnutí na Google a tím pádem mi také překladatelské funkce přestaly pracovat.

Bohužel, ani aktualizace 307 toto ve finále neřešila, takže jsme museli čekat až do dnešního dne, kdy byl problém s konečnou platností vyřešen.

Nově se tak můžete těšit na fungující Google překladač, ale také na několik dalších optimalizovaných funkcí.

Seznam provedených změn

  • Odstraněn problém s překlady pomocí Googlu
  • Optimalizována funkce pamatování poslední pozice fokusu
  • Přidána funkce pro dočasné pozastavení klávesových zkratek
  • Optimalizována práce s telefonní klávesnicí od Samsungu
  • Optimalizována funkce čtení v nejnovější verzi aplikace WeChat
  • Implementován plugin pro službu aliance přístupnosti (jen čínská verze)
  • Optimalizována metoda posunu pro výběr slov v rámci virtuální klávesnice iflytek, tato musí být nastavena jako výchozí

Tentokrát se mohu zaručit, že překlad pomocí Googlu je opravdu plně funkční, navíc se výrazně zkrátila doba, po které dostanete odpovídající výsledek.

Vše pracuje hned po běžné aktualizaci, takže čistá instalace není nutná.

Můžete tak přikročit k automatickému updatu pomocí aplikace samotné.

Pokud by někdo chtěl instalační apk balíček, může jej získat z odkazu níže.

Stáhnout Jieshuo International 20220314

Enjoy!


Článek Jieshuo dostává opravný update, překlady pomocí Googlu jsou konečně funkční! vyšel původně na webu Android bez zraku.AndroidJieshuo


Matěj Plch
Jmenuji se Matěj Plch a jsem od narození nevidomý. Deset let jsem se intenzivně věnoval propagaci mobilní platformy Google Android, kterou sám používám a podařilo se mi její přístupnostní nástroje rozšířit mezi české uživatele.