Jieshuo International 20211001: Narozeninová aktualizace ve znamení oprav a zvýhodněných licencí

Přesně po měsíci vývoje zde máme další aktualizaci čínského odečítače obrazovky, tentokrát tak trochu ve slavnostním duchu. Je totiž narozeninová, výroční. Jsou to právě 4 roky, kdy Li začal s vývojem této skvělé aplikace, která jak víme, byla nejprve dostupná jen na území Číny. V souvislosti s tímto výročím si pro nás autor připravil dvacetiprocentní slevu na nákup všech licencí, která trvá od 1. do 5. října. Okno s touto informací, jež je pouze v angličtině, se uživateli objeví při prvním vstupu do hlavního nastavení programu po provedení aktualizace na nejnovější verzi.

Nový update je především opravný a optimalizační, avšak dostalo se i na několik nových funkcí.

Instalace nové verze

Tentokrát začnu od konce a nejprve si povíme, jak si nejnovější update nainstalovat. V tomto případě se jedná o velmi jednoduchý proces, stačí provést pouze běžnou aktualizaci. Pokud ji máte v rámci Jieshua zapnutou, update se vám po vstupu do hlavního nastavení programu sám ohlásí. Jestliže toto povolené nemáte, můžete novou verzi stáhnout skrze položku „stáhnout další zdroje“, kterou najdete taktéž v hlavním nastavení. Zde pak klepnete na volbu „stáhnout Jieshuo ScreenReader a vyberete verzi international, jež má koncovku v podobě písmena I. Jakmile dojde ke stažení, je pak proces aktualizace totožný jako při automatické dostupnosti. Jestliže dáváte přednost uložení apk instalačního souboru přímo do vašeho zařízení, můžete jej získat prostřednictvím odkazu níže.

Stáhnout Jieshuo International 20211001 (repozitář Github)

Seznam změn

Jak už jsem nastínil výše, nový update se zaměřuje zejména na opravy chyb a různé optimalizace. Nějaké novinky se ale přeci jen najdou, viz souhrn níže.

 • Opravena chyba funkce procházení po slovech
 • Optimalizováno rozpoznávání offline
 • Přidána podpora pro rozpoznávání titulků v rámci přehrávaného videa
 • Opraven problém se čtením zaměřeného prvku v režimu procházení po slovech
 • Optimalizována rychlost dlouhé replikace
 • Opraven problém, kdy na některých zařízeních Jieshuo spadlo v důsledku aktivního omezovače maximální hlasitosti
 • Opraven problém, kdy kvůli prázdným instrukcím občas docházelo k padání softwaru třetích stran
 • Přidáno univerzální gesto pro příjem/ukončení hovoru – mělo by být použitelné v jakékoli telefonní aplikaci
 • Byla zvýšena efektivnost offline rozpoznávání
 • Počet podporovaných jazyků v rámci funkce překladu byl navýšen na 200
 • Byl přidán vizuální rámeček pro indikaci zaměřené položky, podporován je Android 12 a vyšší
 • Do systému navigace byl přidán pohyb mezi aktuálně otevřenými okny
 • Opraven problém s nemožností vymazat celé editační pole v rámci webových aplikací

Nemohu opomenout ani kompletní český překlad, jenž jsem již avizoval včera.

Bohužel jsem si všiml poměrně pozdě, že byly uvolněny nové zdrojové soubory, avšak podařilo se mi během včerejška vše dodělat a odeslat autorovi. Ten naštěstí ještě stihl mou práci do nejnovějšího updatu implementovat. Takže opět se můžete těšit na plně lokalizovanou verzi aplikace.

Budu rád, když se o své dojmy a postřehy z používání podělíte v našich konferencích nebo v komentářích přímo pod článkem.

Užívejte!


Článek Jieshuo International 20211001: Narozeninová aktualizace ve znamení oprav a zvýhodněných licencí vyšel původně na webu Android bez zraku.AndroidJieshuo


Matěj Plch
Jmenuji se Matěj Plch a jsem od narození nevidomý. Deset let jsem se intenzivně věnoval propagaci mobilní platformy Google Android, kterou sám používám a podařilo se mi její přístupnostní nástroje rozšířit mezi české uživatele.