Recenze Intezze Cube: Kvalitní bezdrátové špunty pod tisícovku!

Řekl jsem si, že těsně před Vánocemi by se vám mohla hodit ještě jedna malá recenze mobilního příslušenství. True wireless sluchátka (TWS) jsou stále populárnější a mně se do rukou dostal skutečně zajímavý kousek za velmi příznivou cenu. Proč tedy na poslední chvíli někoho neobdarovat nebo je nenadělit přímo sobě? Snažil jsem se vybrat univerzální bezdrátová sluchátka, která by byla dobře použitelná jak na Androidu, tak i v rámci ekosystému od Applu.

Zároveň pro mě byla důležitá tato kritéria:

 • Odolné provedení
 • Dlouhá výdrž
 • Alespoň Bluetooth 5.1
 • Srozumitelné dotykové ovládání
 • Kvalitní mikrofony
 • Slušně vyladěný zvuk, jenž nepostrádá basovou složku
 • Podpora audio kodeků vhodných pro iOS i Android
 • Špuntové provedení
 • Přijatelná cena

Bylo těžké něco takového v záplavě levných TWS sluchátek najít, ale nakonec se mi zadařilo. Moje volba padla na výrobek značky Intezze, která má dokonce české kořeny a na našem trhu působí již poměrně dlouho. Záměrně jsem volil špunty, jelikož patřím mezi uživatele, jimž peckové provedení nedrží v uších. Samozřejmě, co člověk, to unikát, takže někdo jistě naopak nedá dopustit na klasické pecky, jež asi nejvíce reprezentují základní Airpody od Applu. Aby sluchátka už za něco stála, nemá většinou valný smysl investovat méně než tisícovku.

V případě Intezze Cube je tomu ale jinak. Tato sluchátka jsou totiž levnějším derivátem modelu Cliq, který nabídne totožné pouzdro, avšak s o kousek vyšší výdrží. Místo dvou jsou ve sluchátkách integrovány 4 mikrofony a bohatší je také podpora kodeků. Kromě standardu v podobě AAC a SBC, disponuje dražší model i technologiemi aptX a aptX Adaptive, což má samozřejmě vliv na celkovou kvalitu zvuku.

Na druhou stranu, pokud ve svých mobilních zařízeních neposloucháte bezztrátové formáty typu Flac, bude vám s úplným klidem stačit i obyčejnější SBC, na iPhonech a některých Androidech pak kvalitnější AAC. AAC je přímo proprietární zvukový kodek amerického Applu, který s ním přišel jako první. Je o něco kvalitnější, než přenos zvuku pomocí SBC a tak není divu, že jej postupem času přejalo i mnoho Androidích zařízení. I v mém případě jsou sluchátka v režimu AAC, ačkoli mám mobil od Googlu. Onen dražší model Cliq se už pohybuje kolem částky dvou tisíc Korun a to už jsme v trochu jiném cenovém segmentu.

Nuže tedy, v čem Intezze Cube ubraly, aby mohla být cena snížena pod hranici 1000 Kč? Předně jsou to mikrofony, které jsou pouze dva namísto původních čtyř. Dále je to verze Bluetooth, jež poklesla z 5.2 na 5.1. Posledním ústupkem je pak podpora menšího množství zvukových kodeků a o kousek nižší výdrž baterie. Přesto si myslím, že se šetřilo na těch správných místech a běžný uživatel si v podstatě ničeho nevšimne. Důležité je, že zůstala zachována kvalita zpracování, která je skutečně na vynikající úrovni.

Mnohdy mě rozčilovalo právě ono dobíjecí pouzdro, které je u levných sluchátek z opravdu levného plastu. Většinou lesklého, víčko vrže, správně nedoléhá nebo se různě kymácí. Často se taky stává, že při náročnější manipulaci prostě upadne. Tady je to ale jinak!

Zpracování a design

Sluchátka vám přijdou v malé čtvercové krabičce z tvrdého kartonu. Na horní straně je logo výrobce a výčet specifikací. Po rozdělení krabičky na dvě poloviny se v té spodní nachází hned nahoře nejprve samotné pouzdro, jež ukrývá dvojici špuntových sluchátek. To je opatřeno transportní folií, kterou je nejprve nutné sejmout.) Poté už lze pouzdro jednoduše otevřít, Odklopením jeho horní třetiny, jež funguje jako víčko. Pouzdro je usazeno v pěnovém sametovém lůžku, takže bezpečnost je zajištěna výborně.

Jeho provedení je vskutku precizní! Výrobce je celé vyhotovil ze slitiny zinku a na jeho pevnosti i eleganci je to hodně znát. I závěs víčka je pevný, navíc důmyslně ukryt uvnitř, takže není nijak snadné ho poškodit. Na omak působí pouzdro dost prémiově a nevyrovná se mu dokonce ani krabička od sluchátek Airpods Pro, která se pohybují kolem hranice sedmi tisíc korun.

Po odklopení víčka na vás vykouknou samotná TWS sluchátka. Svou konstrukcí se trochu blíží designu Airpodů od Applu, jelikož mají také malou nožičku, v níž je ukryt mikrofon. Zároveň jsou na jejím konci umístěny kontakty pro nabíjení, takže je logické, že sluchátka se do pouzdra vkládají úzkou nožičkou napřed, aby došlo k propojení s dobíjecím boxem. Ven tak vykukuje pouze část těla sluchátek, která se vkládá přímo do ucha.

Je velmi snadné Intezze Cube z pouzdra vyjmout nebo je tam vrátit zpět. Otvory vás korektně navedou a vložení je navíc možné pouze jedním způsobem. Pokud vyjmete pěnový rámeček, objeví se uživatelský manuál a další patro krabičky. Po jeho odklopení se dostanete k cca 15 cm dlouhému nabíjecímu kabelu a balíčku s náhradními nástavci do uší různých velikostí. To je vše, nic dalšího v balení nenajdete.

Upozornění! Sluchátka samotná jsou taktéž opatřena ochrannou folií. Jenomže ta je natolik jemná, že je docela problém ji hmatem rozeznat od samotného těla sluchátek. Musíte ji ale ze všech částí pečlivě sejmout, jinak se vám může stát, že nebude korektně probíhat dobíjení.

Klíčové vlastnosti sluchátek Intezze Cube

 • Moderní design, malé rozměry, dotykové ovládání
 • Bluetooth 5.1, dosah bezdrátového signálu 10 m
 • Kvalitní 10mm dynamické měniče generující pečlivě vyladěný zvuk
 • Frekvenční rozsah 20-20000 Hz
 • Citlivost 117 dB
 • Impedance 32 Ohm
 • Vestavěné mikrofony MEMS pro handsfree hovory
 • Podpora zvukových kodeků AAC, SBC
 • Baterie 2× 30 mAh, výdrž sluchátek na jediné nabití až 6 h
 • Praktické nabíjecí pouzdro s 300mAh baterií – zajistí dalších 24 hodin provozu sluchátek
 • Pouzdro zhotovené ze slitiny zinku, kovové zavěšení víčka je z vnější strany neviditelné a usnadňuje otevírání, malé rozměry pouzdra, hmotnost jen 60 g
 • Sluchátka plně nabitá za 1,5 h, pouzdro za 2 h, nabíjení skrze USB-C konektor
 • Velice pohodlná v uších, vhodná pro menší uši díky drobné velikosti, váha jen 2× 3 g (sluchátka)
 • IPX4 certifikace, odolnost potu a vodě

Zvukový projev a ovládání

Musím říci, že za danou cenu několika stokorun je zvuk opravdu velice slušný. Zastoupeny jsou jak středy, tak výšky a nechybí ani solidní basový základ.

Pro basofily nejsou příliš vhodná pecková sluchátka, jelikož tato povětšinou neumí příliš basovat. Což třeba mně dosti vadí, jelikož já potřebuji i trochu toho dunivého úderu, aby hudba byla správně energická a dokázala člověka nakopnout! Právě z tohoto důvodu jsem upřednostnil špunty. A rozhodně se nevymezuji na techno, trance a podobné žánry. Poslouchám víceméně vše, ale zejména rock a gotický nebo symfonický metal. I zde ale nějaké ty basy člověk potřebuje..

Co se kodeků týče, tak AAC je už na dosti slušné úrovni, lze konstatovat, že s jeho využitím skrze bezdrátový přenos dostanete zvuk v HD kvalitě. Samozřejmě nedosahuje kvalit kodeků aptX, či aptX HD, ale pro běžný poslech je to zcela dostačující. Rozhodně nebudete mít pocit, že použitými kodeky streamované audio nějak trpí.

Párování je taktéž otázkou chvilky, testováno na OS Android. Stačí sluchátka pouze vyjmout z pouzdra, čímž se automaticky přepnou do režimu párování. Potom zavítáte do nastavení připojení, sekce spárovat nové zařízení a pokud máte zapnutý Bluetooth, uvidíte Intezze Cube mezi dostupnými zařízeními. Klepnete jen na tlačítko připojit a je hotovo. Poté, kdykoli je z pouzdra vyjmete, budou se už zcela automaticky připojovat k naposledy spárovanému zařízení.

Co se zvukového zpoždění při práci s odečítačem týče, tak zde pochopitelně nějaké je, vzhledem k použitým audio kodekům. Nejedná se ale o nic tragického, smartphone se dá i se sluchátky celkem pohodlně ovládat. Netuším, jaká je latence na iPhonech, bohužel nemám možnost odzkoušet.

Přejděme nyní k ovládání, jež je hodně intuitivní. Na začátku oné zmiňované nožičky, kousek od samotného těla sluchátek, se nachází ovládací dotyková ploška. Není vůbec těžké si na umístění zvyknout a narozdíl od mnoha levnějších modelů, fungují gesta velmi přesně a precizně. Zkrátka s ovládáním není žádný problém ani pro nevidomého, i když je dotykové.

Kombinace doteků jsou tyto:

 • Jedno klepnutí na pravé sluchátko – zvýšení hlasitosti
 • Jedno klepnutí na levé sluchátko – snížení hlasitosti
 • Dvojité klepnutí na levé nebo pravé sluchátko – spuštění či pozastavení přehrávání
 • Dvojité klepnutí na levé sluchátko v rámci telefonní obrazovky – odmítnutí hovoru
 • Dvojité klepnutí na pravé sluchátko v rámci telefonní obrazovky – přijmutí hovoru
 • Dlouhé přidržení prstu na levém sluchátku – předchozí track
 • Dlouhé přidržení prstu na pravém sluchátku – další track

To je vše. Prozatím netuším, zda a případně jak se dá spustit hlasový asistent.

Závěrem musím otevřeně konstatovat, že za danou cenu mě tyhle bezdrátové špunty hodně nadchly. Nejen, že disponují kvalitním zvukovým přednesem, ale v dané třídě nabídnou i vysokou kvalitu zpracování, dvojici citlivých mikrofonů MEMS, dlouhou výdrž, kovové pouzdro, dobíjení skrze USB-C, sympatické dotykové ovládání a snadné spárování. Snažím se přijít i na nějaká negativa, ale za částku nepřesahující tisíc Korun se hledají jen velmi těžko.

Chybí snad jen funkce detekce nošení, která je velice příjemná, ale do této cenové hladiny se bohužel dosud nedostala. Myslím, že integrace těchto senzorů by finální cenu nijak výrazně nenavýšila a proto zamrzí, že je tato vychytávka stále výsadou pouze dražších modelů. Ovšem i navzdory tomu se dle mého soudu pořád jedná o velmi povedený produkt za vynikající cenu! Pryč jsou doby, kdy bylo nutné za relativně kvalitní TWS sluchátka utrácet horentní sumy.


Článek původně vyšel na webu androidbezzraku.wordpress.com.Intezze CubeSluchátka


Matěj Plch
Jmenuji se Matěj Plch a jsem od narození nevidomý. Deset let jsem se intenzivně věnoval propagaci mobilní platformy Google Android, kterou sám používám a podařilo se mi její přístupnostní nástroje rozšířit mezi české uživatele.