Vyšla nové verze open source odečítače obrazovky NVDA 2019.3.1

Organizace NV Access vydala další stabilní verzi oblíbeného open source odečítače obrazovky NVDA, tentokrát s označením 2019.3.1.

Mezi hlavní novinky této verze patří přechod na Python 3, přidání funkcí zvýraznění fokusu, clona obrazovky a zobrazovač braillu.

Detailní popis novinek je k dispozici v článcích Finální verze Nvda 2019.3.1 přidána funkce zvýraznění fokusu a funkce clona obrazovky a NVDA 2019.3: Tienenie obrazovky a lepšia výrečnosť na webe.

Jak novou verzi NVDA získat?

  • Stažením ze stránky Download and experience NVDA today!
  • Máte-li v NVDA nastavenou kontrolu dostupnosti aktualizací při spuštění, nabídne vám NVDA stažení a instalaci aktualizace automaticky.
  • V opačném případě je třeba otevřít menu NVDA (NVDA + N), rozbalit nabídku Nápověda a v ní zvolit položku Zkontrolovat aktualizace. Zobrazí se dialog nabízející stažení a instalaci nové verze. Dále postupujte podle pokynů průvodce instalací

Další informace


NVDAWindowsWindows 10


Radek Pavlíček
Radek se přístupnosti a informačním a komunikačním technologiím pro uživatele s těžkým postižením zraku věnuje od roku 1998. Je duchovním otcem portálu Pélion, řídí a koordinuje veškeré aktivity s ním související a dělá maximum pro to, aby Pélion přispíval ke...