Vyšla nové verze open source odečítače obrazovky NVDA 2018.3.2

Organizace NV Access vydala další stabilní verzi oblíbeného open source odečítače obrazovky NVDA, tentokrát s označením 2018.3.2.

Mezi hlavní novinky této verze patří automatická detekce braillských zobrazovačů a podpora pro nové funkce operačního systému Windows 10 včetně panelu pro zadávání emoji.

Detailní popis novinek je k dispozici na stránce NVDA 2018.3.2 – automatická detekce braillských řádků a podpora nových funkcí v systému Windows 10.

Tato verze NVDA nepodporuje starší verzi doplňku NVDA Remote, je třeba stáhnout novou verzi doplňku NVDA Remote, podporující nové grafické rozhraní WXPython.

Jak novou verzi NVDA získat?

  • Stažením ze stránky Download and experience NVDA today!
  • Máte-li v NVDA nastavenou kontrolu dostupnosti aktualizací při spuštění, nabídne vám NVDA stažení a instalaci aktualizace automaticky.
  • V opačném případě je třeba otevřít menu NVDA (NVDA + N), rozbalit nabídku Nápověda a v ní zvolit položku Zkontrolovat aktualizace. Zobrazí se dialog nabízející stažení a instalaci nové verze. Dále postupujte podle pokynů průvodce instalací

Další informace

Naučte se s NVDA

Pokud jste s NVDA dosud nepracovali a rádi byste si jej vyzkoušeli, mohl by Vám při seznamování se s jeho ovládáním pomoci následující tutoriál.

Naučte se s NVDA: ÚvodNVDAWindowsWindows 10


Radek Pavlíček
Radek se přístupnosti a informačním a komunikačním technologiím pro uživatele s těžkým postižením zraku věnuje od roku 1998. Je duchovním otcem portálu Pélion, řídí a koordinuje veškeré aktivity s ním související a dělá maximum pro to, aby Pélion přispíval ke...